Lietotāja pieslēgums

Noderīgi

20.08.2010 11:23
Veselība un skaistums

Medus pret klepu – saldās zāles

Zāles reti kad ir patīkamas. Tomēr karotīte medus ir gan veselīga, gan derīga.
Kopā ar tradicionālajām zālēm pret klepu mēs bieži izmantojam arī alternatīvās metodes, lai tiktu galā ar saaukstēšanās slimībām, īpaši, ja runa ir par bērniem. Klīniskie pētījumi, kuros piedalījās slimnieki ar augšējo elpošanas ceļu slimībām vecumā no 2 – 18 gadiem, parādīja, ka medus šādā gadījumā ir labas zāles. Pētnieki salīdzināja medus iedarbību ar bezrecepšu zāļu (dekstrometorfāna) iedarbību vai gadījumu, kad iesnas netiek ārstētas vispār.


Bērniem vecumā no 2 -5 gadiem pirms gulētiešanas deva pa 0,5 tējkarotītei tumšā griķu medus. Bērniem no 6 – 12 gadiem – veselu tējkaroti, bet vecākajiem – 2 tējkarotes. Rezultātā medus izrādījās visefektīvākās zāles, kas pie tam uzlaboja bērnu miegu saaukstēšanās laikā. Patīkams blakusefekts – medus uzlaboja arī vecāku miegu...
Kā konkrēti izpaužas medus iedarbība, līdz galam nav skaidrs. Tiek uzskatīts, ka medus mīkstina kakla gļotādu un stimulē siekalu izdalīšanos, kas arī samazina klepu.

830 mjod_1_lin.jpg
Svarīgs brīdinājums – nekad nedodiet medu bērniem līdz viena gada vecumam, jo medus var saturēt botulisma sporas, kas ir nāvējošas mazu bērnu organismam. Bērniem, kuri ir vecāki par 12 mēnešiem, medus vairs nav bīstams.

Laika pārbaudītas zāles.
Medus ārstējošās īpašības ir zināmas jau ļoti sen. Tas ne tikai ārstē klepu, bet arī satur daudz derīgu vielu, piemēram,
- antioksidantus,
- C un E vitamīnus. Jo tumšākā krāsā ir medus, jo vairāk derīgu vielu tas satur.
- minerālvielas (magniju, kāliju, kalciju, nātrija sāļus, dzelzi un fosfātus).

831 mjod_left1.jpgBiškopības produkts.
Medus garša ir atkarīga no tā, kādu nektāru bite savāc un no kādiem ziediem. Garša mēdz būt dažāda – no saldas līdz rūgtai. Speciālisti uzskata, ka visdaudzveidīgākās minerālvielas un citas derīgas sastāvdaļas satur tumšais medus (piemēram, griķu).

Medus cena ir salīdzinoši neliela, organisms to viegli pārstrādā, un tas kalpo par labu un drošu klepus ārstēšanas alternatīvu. Medu var uzglabāt praktiski neierobežotu laiku. Vienīgais noteikums – vēlams to glabāt tumšā vietā un stingri aizvākotā traukā.

Tā ka nākošreiz, kad jūsu bērns saķers klepu vai iesnas, nepērciet aptiekā dārgas zāles, bet labāk pameklējiet virtuvē. Krūze karstas tējas ar karotīti medus dara brīnumus!


 

Esat lasījuši?